Orijen

Kutya

Macska

Konyháink

Díjaink

Webáruház

Fórum

Rege
2006-10-16 22:00:00
Áááá,Softi,csak viccűtem! :)

Rege
Kedves Zsófi! Attyának tökéletesen igaza volt,hisz a kisméretű ORIJEN árán (kb.705Ft) már "jó minőségü" 6kg-s Pedigree v. Chappi tápot lehet venni,én ezt ajánlom Fifinek! Igaz a Chappit most büntették meg mert a tápon feltüntetett "húsos lakoma" nem felel meg a valóságnak,ugyanis hús nincs benne csak marhavér! Tehát még 4%!!! husit sem tartalmaz! Jó étvágyat!

softi
Hoppá! Nekem ez csak 5 havi adag. Cserébe elfogadok valami camping széket ORIJEN felirattal.(Kiállításon jól mutat!)

Rege
Kedves Vuk! Igen,kaptam ingyé 100kg ORIJEN tápot a 2kg-s yorkimnak,csak annyit kellett tennem,hogy narancssárgára kellett festenem és pirossal ráírnom,hogy ORIJEN,sztm megérte! :)

Rege
Ez így van és az új táphoz fokozatosan kell hozzászoktatni a kutyát! Mindig keverni kell az addig kapott tápjával,elösször a régi tápból kell többet adni és fokozatosan emelni az új táp mennyiségét!

softi
Kedves ZSÓFI!
Mi az hogy ment a hasa tőle? Mennyi ideig kapta?
Az átállás nem megy gyorsan. Szerintem a sok fehérjéhez hozzá kell szoknia.

Rege
Egyébként pedig van annyira jó ez a termék,hogy a forgalmazónak nem kell álnéven dicshimnuszokat zengeni,mert aki kipróbálta megteszi magától is! Bizti van olyan táp amit nem mindegyik kutyu eszik meg de sztm ez nem az! A májkrém néha jó de nem fő tápláléknak,bár amiket sok gazdi odavet kaja gyanánt kedvencének (főtt csirkefej,rántott leves kenyérrel stb.) elég elszomoríttó!

Rege
2006-10-15 22:00:00
Tyú,rendesen felkeverte kishazánk állóvizét az ORIJEN! :)

ORIJEN
Kedves VUK! Úgy látom személyes frusztrációit az ORIJEN márkára vetíti. A hozzászólása elég zavaros, sajnos én nem vagyok szakember, ezért nem tudok segíteni. Kérem látogassa meg a www.depressziostop.hu honlapot, és hagyjon minket békén! P.

ORIJEN
Kedves ZSÓFI! Nem tudtam, hogy a MÁJKRÉM természetes táplálék (tartalmaz: sertésbörke, ipariszalonna, stabilizátorok, szója és egyébb vágóhídi melléktermékeket), hiszen fifi megeszi, köszönöm a hasznos információt! Szerintem a hozzászólás "kamu", de azért válaszoljon egy pár kérdésre: melyik ORIJEN terméket, milyen kiszerelésben, hol vette és mennyiért. Mi a termék gyártási kódja és lejárati ideje. Előre is köszönöm! P.

Vuk
Érdekes érdekes, az októberi újságban benne van a forgalmazók névsora, pontosan ugy ahogy azt az itt iró elégedett használó szeptember elején emailben irta. Akkor gondolom én butuska kérdéseket irok, de akkor valaki becsapja a vásárlókat mert azok butuskák. A kedves Rege a tovább küldött emailre válaszolt és azt irta nem kizárt, hogy Ön irhatta. Érdekes csak nem kapott egy kis ingyen tápot, hogy ilyen pálfordulást tett?!Vagy talán valamely ismerőse? Nem akarom a tisztességtelen módszereit megváltoztatni én az egészséges kutya eledelre és a korrekt forgalmazokra szavazok.

Zsófi
Megszeretném kérdezni, miért nem eszi a kutyánk ezt a tápot.Aput rábeszéltem,hogy vegyen, de nagyon mérges lett mert eddig mindent megevett a Fifi ezt meg nem.Tettem rá májkrémet amikor apu nem látta ugy evett belöle de ment a hasa tőle.MIt csináljak hogy egyen, apu mondta ez nem lehet természetes mert akkor a fifi is enné.

ORIJEN
2006-10-10 22:00:00
Kedves SOFTI! Jelenleg 13,5 kg-os kiszerelések vannak, a "huszasok" kb. decemberre érkeznek meg. A szállítással kapcsolatban, kérem hívja Busi Bálint kollégámat (Tel: 30-963-43-74). P.

softi
2006-10-09 22:00:00
Tisztelt ORIJEN!

Nagyjából végigolvastam a fórumot és úgy döntöttem kipróbálom az Orijent.
Azt kérdezném Miskolcon hol lehet kapni a termékeiket?
Ha veszek 2db 20kg-ost megkapom tenyésztői áron és ingyen kihozzák?

Rege
Kedves ORIJEN! Érdeklődni szeretnék,hogy mikor lesz mérőpohár a táphoz,mert így macerás a méricskélés!

ORIJEN
Kedves NECCO! Nincs semmilyen ellentmondás, csak Ön is kizárólag a fehérjetartalmat nézi semmi mást, ahogyan a többség. Ez a "dogma" mélyen beívódott a köztudatba. Azt írta, hogy öt éve tanulja ezt a szakmát! Ne haragudjon, de tényleg nem értem! Az ACANA EXTREME ME 4950 nemcsak bőséges fehérjét, hanem 25 % zsírt is tartalmaz. A metabolizálható energiatartalma 4950 kcal/kg!! A termék nagy igénybevételnek kitett kutyáknak lett kifejlesztve. De ajánljuk még szukáknak is a laktációs időszak alatt. Az ORIJEN Adult 16 % zsírt tartalmaz és 4200 kcal hasznosítható energiát kilogrammonként. Két különböző termék, két különböző "célcsoportnak"! P.

Necco
A "másoljuk le a természetest" ötletet jónak tartom, de ne menjen át "felülmúljuk a természetest"-be.
A kutyáimmal megkóstoltattam a tápot, természetesen ízlik nekik, mert nem válogatósak, az egyszem válogatós kutyám meg sem az ORIJEN-t sem más tápot nem eszik, csak nyammogva. Azt is valószínűnek tartom, hogy ha lesz szoptatós szukám, akkor ezt a tápot fogja kapni, de kizárólag addig, ameddig extrém fehérjére lesz szüksége a tejtermeléshez és nem tovább. Szintén pozitív a táp növény és gyógynövénytartalma is, ez hiánypótló a piacon, de ez az óriási fehérjetartalom akkor sem győz meg... Az Acana Extrém fehérjetartalmú tápját miért ajánlják csak olyanoknak, akik értenek hozzá, és a kutyájuk extrém igénybevételnek van kitéve és ezzel szemben az ORIJEN táp minden korosztálynak jó? Nekem kicsit ellentmondásos a dolog. :)

ORIJEN
2006-10-08 22:00:00
Kedves NECO! Akik létrehozták ezt a terméket, azok évtizedek óta ezt tanulják, és a tudásukat a gyakorlatban kamatoztatják. Nemcsak a jó pap, hanem a jó állatorvos is holtig tanul!. P.

ORIJEN
Kedves COLLIS! Szeretnék egy-két dolgot tisztázni, mert alapvető fogalmak keverednek. Az ORIJEN nem "gyógytáp", hanem egészséges kutyák részére lett KIFEJLESZTVE! Azért hangsúlyoztam a "kifejlesztve" igét, mert több szakértői csapat dolgozott a terméken. Pl. a gyógynövények fajtáját és mennyiségét külön állatorvosi team állította össze. Igaz, azt még senki sem kérdőjelezte meg, hogy miért van pl. 250 mg szürke bogáncs, 700 mg marshmallow gyökér, stb. az ORIJEN Senior termékben. Hogy ez miért nem vitatéma? Szóval itt kezdhetnénk el beszélni a hazai "szakmáról"! Egy terméket a maga teljességében kell szemlélni, és nem a számunkra tetsző részleteket kiragadni. Ezzel a "fantasztikus" mondatommal, kapcsolódnék a következő témához: miért mindenki csak a fehérjét vizslatja? A magyar kutyatulajdonos hol és mikor hallott/olvasott a túlzott szénhidrátbevitel káros hatásairól? (Gyenge szóvicc: a fehérje a fekete bárány). Ön szakember, többet tudna erről írni, mint én! Pedig sok az elhízott és cukorbetegség kockázatának kitett kutya, amely összefüggésben lehet túlzott szénhidrátetetéssel. Azt sem állítottam, hogy a kutyák ősei napon szárított antilopot ettek, és azt sem, hogy az ORIJEN felnyitásakor egy komplett élő baromfiállomány totyog ki a zsákból! Ez száraztáp, amely lemásolja azt a táplálékprofilt/arányt, amit az ősök ehettek. A másolat nem az eredeti, ezt mindenki tudja, de véleményünk szerint közelebb áll az élettani szükségletekhez, mint a gabonaevés! Ön is egyetért velünk abban, hogy a "sportoló" kutyáknak kell a fehérje, és nem nagyon kell a szénhidrát. Lehet kapni az országban egy ilyen terméket, az ACANA EXTREME ME 4950 (ld. www.acana.hu), amely fehérjetartalma 37%, zsírt 25 %-ban tartalmaz, és csak 15% szénhidrát van benne (kevesebb, mint az ORIJEN-ben!). Az Ön által említett Iditarod versenyen több csapat is ezt használja. A történelmi vitába most nincs hely elmélyedni(pedig lenne kedvem!), egyben biztos vagyok: ennyi gabonát még sohasem ettek a kedvenceink, mint az elmúlt évtizedekben! Jó volt Önnel "társalogni", kérem bízzon bennünk, és próbálja ki az ORIJEN-t! Őszintén érdekel egy szakember véleménye (ja, és a kutyájáé is)! Tisztelettel: Pólik László

Rege
Necco,szerintem az a lényeg,hogy nem káros és nagyon izlik a kutyimnak! Pazarlás? Hm,minden relatív! Szerintem egyszerűen szuper a beltartalma! Végre nem szójával,búzával,tartósítószerekkel és 4% hússal(még leírni is szörnyű) teletömött táp! Én a terméket és nem a gyártó reklámra kiadott pénzét akarom kifizetni egy tápban! Egyébként az amiknál még az új tápok között 50% fehérjetartalmú is van!

Necco
Bajt épp nem okoz, csak éppen oltári nagy a pazarlás...
Ettől függetlenül tényleg szuper lehet a táp extrém igénybevételnek kitett vagy szoptatós szukáknak, valószínűleg ki is próbáljuk majd ha esedékes lesz. De fejlődésben lévő kölyöknek vagy épp a felnőtteknek nem adnám.
Teljes mértékben egyet értek collies fejtegetéseivel, ezt tanulom öt éve.

Rege
Ja és sorry a belevaúért! :)

Rege
Szerintem a veleszületett veseelégtelen kutyikat nem szabad példának felhozni mert szegények speciális táplálékot igényelnek! Szerintem az a lényeg,hogy a magas fehérjetartalom önmagában nem okoz rendellenességet egy egészséges kutya szervezetében(pl. vese)

Collis
Természetesen az alábbi hozzászólásban ez elírás:
"Tény: hogy a kutya és a macska emésztőrendszere nem különböző. Jó kérdés, hogy miért nem?"
Helyesen: Tény, hogy a kutya és a macska emésztőrendszere különböző. Jó kérdés, hogy miért?

Mondatátszerkesztés miatt maradt benne a hiba.

Collis
Kedves Pólik László!
Természetesen jó ötletnek tartom a fórum létrehozását, és hogy lehetőség van mindegyik fél véleményét meghallgatni.
Az álláspontom egyáltalán nem az "alacsony fehérje - bőséges szénhidrát." Sokkal inkább közepes mennyiségű, de jó minőségű fehérjén van nálam a hangsúly. Az a mennyiség, ami az ORIJEN-ben van, feleslegesnek, sőt egyes esetekben (amit majd később részletesen ki is fejtek) károsnak tartom.
A kereskedelmi forgalomban általánosan kapható márkák -Ön is tudja jól- a ló másik oldala. 4%-nyi hústartalommal (mert a legtöbb szupermarketben kapható tápban ennyi van) nem sok keresnivalójuk van egy minőségi tápok közötti összehasonlításban.

A vesebeteg kutyákra: az általam ismert kutyáknál enyhe jelek már pár hetes korukban felfedezhetőek lettek volna, ha rendelkezünk ilyen irányú tapasztalatokkal. Így a takarmányozási problémát nagy valószínűséggel kizárhatjuk. Az első esetben a kiskutya Franciaországba került, ahol az ott legnépszerűbb, jó minőségű tápot kapta. 1.5 évesen sokkot kapott, ekkor derült fény a vesebetegségére és az intenzív kezelés ellenére sem lehetett megmenteni.
A másik kutya 29% fehérjetartalmú kölyöktápot kapott 8 hónapos koráig. Ebben a korban derült ki az ő betegsége is egy hirtelen rosszullétet követően. Ekkor 3 hetes intenzív kezelés következett, napi 2 db főtt tojás jelentette a teljes napi fehérjebevitelt. Ezután fokozatosan áttértünk egy 20%-nyi fehérjét tartalmazó felnőtt táp etetésére. A kutya azóta tünetmentes, bár a veseértékei nem javultak.

Ígértem, hogy részletezem a veszélyeket:
A vesebetegek diétájában nem is annyira a fehérjetartalom, hanem a foszfortartalom a meghatározó. Ugyanis a D-vitamint a vese alakítja át calcitrollá, aminek a calcium anyagforgalomban van szerepe. Ha gyengül a calcitrol ellátás, a szervezet a csontokól a parathormon segítségével szabadít fel calciumot. Ez viszont szükségszerűen együtt jár foszforfelszabadítással is. Ezt tetézzük még meg egy igényeken felül levő fehérjetartalmú táppal, melyben a forszfortartalom is magasabb.
Mint az ismertetett példákból kiderül: könnyen megeshet, hogy a veseproblémák hosszú ideig lappanganak, és csak egy rosszullét után derül fény a bajra, amikor már tényleg nagy a probléma.

A kutya élettani igényeit nem mostanában találták ki, és nem is írták azóta át őket. Mivel ezek minimumértékek, ennél persze többet kell adni, de egy szinten felül már hiába adunk többet, nincs többlet hatása. Ajánlom pl. ezt az oldalt a témában:
http://www.geocities.com/willowind_dals/gearhart2.html
ahol bővebben olvashat a vesebetegség/fehérje/foszfor témakörben is.

Más kérdés az extra körülmények közt teljesítő munkakutyák helyzete. Az izomzat fenntartása és maga a munka akkora fehérjeigénnyel jár, hogy valóban indokolt lehet akár ekkora mennyiségű fehérje bevitele is (pl. Iditarod-on versenyző szánhúzók, profi versenyagarak. De az ő számuk a kutyapopuláció egészéhez mérve elenyésző.

Tény: hogy a kutya és a macska emésztőrendszere nem különböző.
Jó kérdés, hogy miért nem? Elvileg mindkettő húsevő, és mindkettő régóta háziasított. Talán, mert a macska a mai napig vadászik és meg is eszi a zsákmányát? Sőt háziasításának oka is ebben keresendő, míg ha egy juhászkutya hasonlót tett, vagy a vadászkutya kikezdte a zsákmányt -akkor a gazdája tett róla, hogy ne adhassa tovább génjeit a következő generációnak.

Jó a kérdés, hogy a kutyatartás hajnalán a hordák mennyire dúskáltak élelemben. Ha sok volt, nyilván a kutyáknak is jutott belőle. Ha kevés -ami a valószínűbb- hisz a vadászat egy veszélyes foglalkozás volt, akkor a kutyák bizony csak a maradékot kapták.
Az eredeti állapothoz leginkább közel levő példa a páriakutyák helyzete: ezek se nem szelíd se nem vad állatok, akik az emberek közelében azok maradékain, de nem velük élnek. Így kezdődhetett a kutya háziasítása 10 000 évvel ezelőtt is.
A későbbi korokban: Természetesen kutyát tartott az uralkodó réteg is, akik megengedhették maguknak, hogy jól tartsák őket. De a dolgozó kutyák nagy része a pórnépnél volt, akiknek sokszor örültek ha saját maguknak jutott hús az asztalra.

Végül a természetesség: a kutyatáp egész egyszerűen nem természetes, akár van benne keményítő, akár nincs. Szárított hús sem akad a természetben, hacsak nem fogyaszt el a farkas egy régóta kiszáradt tetemet. Ezért hoztam fel első példámban az egész csirkét szőröstül-bőröstül, mint a legközelebbit a természeteshez. Annak néztük meg a fehérjetartalmát, és abban találtunk hatalmas eltéréseket a táphoz képest.
Ha már mesterséges eledelt adunk a kutyának, akkor meg elégítsük ki a kornak és aktivitásnak megfelelő a tényleges élettani igényeket pazarlás nélkül.

Rege
2006-10-03 22:00:00
Köszönöm a választ!

ORIJEN
Kedves REGE! Természetsen fogyaszthatják. Ha most elkezdenék "regélni" az allergiával kapcsolatos dolgokról, akkor megint valaki az "állatorvosiról" beírna, és gépelhetnék rengeteget. Röviden: mivel a hazai kutyusok és macskák zöme gabonával van etetve (ld. szárazeledelek összetevőinek listája!), sok az allergiás állat. A szója után a legfőbb allergén növény a búza. Az egy teljesen másik kérdés, hogy sok szakember "ránézésre" megmondja azt, hogy a kutya mire allergiás. P.

Rege
Egyébként ezt a tápot fogyaszthatják allergiában szenvedő kutyik is? Köszi a választ!

Rege
Egyébként ezt a tápot fogyaszthatják allergiában szenvedő kutyik is? Köszi a választ!

Efi
2006-10-01 22:00:00
Nem nyugszom bele, mindenképpen kinyomozom, hol van a legközelebb:) ; ha meg nem jön össze létezik posta is;))

Rege
Ja most olvastam vissza,hogy Kiskunhalason laksz,bizti kapsz infót arról,hogy merre tudod beszerezni! Én is örülök ennek a tápnak,végre nem műkaját kell adnom a kutyimnak!

Rege
Nálunk Győrben lehet hapni,nem tom Te hol laksz! Nekem 2kilós yorkiem van ezért elösször a 400g-os kiszerelést vettem neki,nagyon komálja,legközelebb 2.5kg-t veszek neki!

Efi
Kedves ORIJEN!
A szállító is bizti dijjazná, ha fel kellene cipelnie a 2 zsák tápot a 4. emeletre ugye jól sejtem;) De nem adom fel a reményt, valahol csak sikerül a környékben hozzájutnom, hogy legalább kipróbáljuk!:)

Efi
Ez látod igaz:) :) :)
A környéken lehet-e kapni valahol?? Ugyanis az összetétele nagyon jónak ígérkezik!;)

Rege
Pár évre megoldódna a kutyik étkezése! :)

Efi
2006-09-30 22:00:00
Köszi!
Kár, 2db Bichon Havanesem van, Nekik ennyit talán nem kellene egyszerre rendelni ;).

ORIJEN
2006-09-29 22:00:00
Kedves EFI! Sehol! Ha min. 2 db 13,5 kg zsákot rendelsz, akkor mi házhozszállítjuk (ld. Árak/tenyésztői árlista). A másik lehetőség a www.webkutya.hu oldalon talán már a jövő héten megrendelhető a termék. Sajnos, a kiskereskedők minden újtól félnek, ezért nem rendelnek a termékből. P.

Efi
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy Kiskunhalason, vagy környékén hol lehet kapni ilyen tápot?

ORIJEN
UTOLSÓ RÉSZ- Higgye el, a világ és a tudomány is gyorsan változik. Véleményünk változatlan: a kutyának és macskának a legtermészetesebb eledelnek bőséges fehérjét, kevés szénhidrátot kell tartalmaznia. A gabonák nem élettani szükségletei a kedvenceinknek. Igen, a mi vállalkozásunk is „kőkemény üzlet”, ahogy nagyon sok minden a világban (még a tudomány is kőkemény biznisz!). Egy olyan kis családi cég, mint az ORIJEN és az ACANA termékek gyártója, csak úgy maradhat versenyben a multinacionális márkákkal szemben, ha kiváló minőségű, speciális termékeket gyárt. Tisztelettel: Pólik László

ORIJEN
V. RÉSZ- VEGYES: Természetesen én is csak példaként hoztam fel az egymázsás kölyköt. Ön szerint a le nem bontott fehérje is zsírként raktározódik, akkor miért ajánlanak magas fehérjetartalmú táplálékot a diéta esetén (ld. www.acana.hu oldalon található hírek között!). Lenyűgözve olvasom azt, hogy mind az amerikai és a magyar vásárlói szokásokkal tisztában van! Állításával nem akarok vitatkozni, de a véleményén páran elmosolyodnak. Nem értem, hogy jön ide a 13 magyar Nobel-díjas?! Én nem becsülöm le a magyar szakembereket, csak a munkájuk eredményét nem láttam még (természetesen a kisállateledelek gyártása területén).

<<  < 68 69 70 71 72 73 74 75 > 
BA-icon-small
BIOLOGICALLY APPROPRIATE™
FRISS, HELYI ALAPANYAGOK
NO-icon-small
NINCS BÉRGYÁRTÁS