Orijen

Kutya

Macska

Konyháink

Díjaink

Webáruház

Fórum

Rege
2006-09-03 22:00:00
Kedves Vuk! Akkor az összes tápgygyártó tévedett mert azokban is minimum 3 fehérje forrás található:hús(csirke,bárány stb.) növényi(búza,szója stb.) és a tojás.

Vuk
2006-09-03 22:00:00
Érdekes amit irt, én nem szavaztam a szénhidrátdús étrendre, viszont nem tartom jónak a túlzott fehérje
bevitelt. Ahogyan irta a kutyák emésztőrendszere rövidebb mint az emberé ezért a tulzott növényi szénhidráttal nem boldogul. Ilyen mint tudjuk a burgonya. Ahogy gyorsan átnéztem én 5 fehérjeforrást
látok a tápon, gondolom ugyanugy mint nekem, másnak is feltünt főleg azért mert aki foglalkozik kutyája egészségével tudja nem tanácsos több fehérje forrást keverni. De tudom egy forgalmazó nem arra tette fel a pénzét, hogy mások kutyájának jobb legyen hanem ez egyszerűen egy üzleti vállalkozás.

Rege
2006-09-02 22:00:00
Ez nagynn jó hír! :D

határlakó
2006-09-01 22:00:00
NAGYOJ JÓÓÓÓ AZ ÚJ TÁP!!!!
A válogatos kuttyom egy szuszra bekepta az adagot.
Köszönjük!!!

Rege
2006-08-28 22:00:00
Kedves Vuk! Nem hajtok az ingyenes próbacsomagra mert az ORIJEN-ből nem lesz olyan és nem is vagyok rászorulva! Az új Acanából azért kérek mert mielött 2szer 25 kilót rendelek megkostoltatom a bernáthegyinkel,hogy ízlik e neki! Kérlek ne személyeskedj én sem teszem! Nekem egyszerűen szimpi az ACANA és az ORIJEN,ennyi,semmi több!

ORIJEN
2006-08-27 22:00:00
Kedves VUK!Önnek teljesen igaza van, a kutyák ősei megették az elejtett állat emésztőrendszerének tartalmát is. Abban az időben a zsákmányállatok nem fogyaszthattak magas szénhidrát (keményítő) tartalmú táplálékot, mivel az ember nem termelt még semmilyen gabonát. Tehát a növényevő állatok gyomrában nem lehetett búza, kukorica, rizs, árpa, szója stb. A kutyafélék emésztőrendszerének felépítése és működése is a bőséges fehérje és zsír feldolgozására lett "tervezve". A nyálukban nem található a keményítőt (összetett szénhidrát) lebontó enzim, az emberében (mindenevő) igen. A kutya fogazat tépésre és harapásra alkalmas, nincsennek örlő fogai, mint az embernek. Az emésztőrendszere rövidebb mint az emberé, a táplálék hamar áthalad rajta, ezért a nehezebben emészthető növényi alkotóelemeket nem is tudja feldolgozni. Ellenben pl. a kérödző tehénnel, amely a cellúlózt is fel tudja dolgozni a lassú emésztési folyamata során. Az ORIJEN-t kifejlesztő tudományos csapat szerint, a kutya táplálékának bőséges fehérjét és csökkentett szénhidrátot kell tartalmaznia. Ezt az álláspontot számos Észak-Amerikában közölt publikáció is megerősíti. Az ember mindenevő, ennek ellenére általánosan elfogadott nézet az, hogy a túlzott szénhidrátbevitel fokozott egészségügyi kockázattal jár: elhízás, 2. diabétesz stb. Természetesen tiszteletben tartom a véleményét a szénhidrátdús táplálás előnyeivel kapcsolatban. Az ORIJEN és az ACANA a fehérjére szavaz! P.

Vuk
Ha még nem próbáltad honnan tudod? Érdekes , hogy már tudod, hogy jó. Gondolom itt is az ingyen tápra hajtasz mint a többi forumon. Amugy ha kiürül a felesleges akkor szerinted minek bele annyi? Nem szállok veled vitába gondolom te is tanultad az állatok takarmányozását mint én. Az tudod, hogy a sportolok miért esznek gyakran keveset? Megsugom mert az emberi szervezet egy étkezés alatt csak 50g fehérjével boldogul. Na és ahogyan megfogalmaztad a többi kiürül. Gondolom ezekkel te is legalább ennyire tisztába vagy. De én kiprobálom ezt a tápot mert kiváncsi vagyok, ha gondolod veszek neked is, hogy ne kelljen elöadni magad egy próbacsonagéert

Rege
A nem hasznosított fehérje egyszerűen kiürül a szervezetből! De aki sokalja a 70% hústartalmat az vegyen Pedigrét abban 4% a hús! Egyébként az ORIJEN tele van zöldséggel,gyümölcsel és gyógynövénnyel ami bőségesen kielégíti a kutya igényeit!

Vuk
Uuuu! Ez csuny volt. Ha a kutya féléknek a legfontosabb a fehérje akkor vajon miért azzal kezdi
egy ragadozó, hogy felfalja a zsákmány állat belsőszerveit? Ami tele van emésztett és emésztetlen
növényi szénhidráttal? Lenne egy kérdésem vajon mi történik a felesleges fehérjével?

Rege
2006-08-26 22:00:00
Azért én reménykedek,hogy Győrben kapható lesz! Ha nem ,majd rendelek a neten!

Rege
2006-08-24 22:00:00
Köxi! :D

ORIJEN
2006-08-23 22:00:00
Kedves LÁTOGATÓK és REGE! Az ORIJEN jövő hét közepén érkezik meg, ami azt jelenti, hogy a kiskereskedelmi forgalomban szeptember első hetében fog megjelenni. Feltéve, ha a kereskedők rendelnek belőle. Mintacsomagok nem lesznek, ellenben a 400 grammos kiszerelések segítségével bárki kipróbálhatja. A teljesen új koncepció alapján kifejlesztett és gyártott termék egy kicsit fel fogja kavarni a piacot. A magas fehérjetartalma egy masszív tévhittel dacol: "max. 25 % fehérje elegendő a kutyának, mert a sok fehérje növekedési problémákat okoz a kölyköknél, és a felnőtt kutyák veséjét tönkreteszi." Sajnos számos "szakember" is hangoztatja ezt a butaságot, elfeledve azt, hogy a kutyafélék családja (Canidae) a ragadozók rendjébe tartozik (Carnivora). A másik döntő érv a fehérje rehabilitálása mellett az, hogy az alacsony fehérjetartalmú tápok bőségesen tartalmaznak szénhidrátot, amely nem alapvető tápanyag a kutyáknak, és a fel nem használt mennyiség zsírként tárolódik stb. Fehérje vagy szénhidrát? Az ORIJEN a fehérjére szavaz!! P.

Rege
2006-08-23 22:00:00
Na,még senki sem próxálta?!?! :o

Rege
2006-08-19 22:00:00
Igazad van az elöbbi tápok tényleg semmik! A Royal hemzseg a szintetikus összetevőktöl(BHA,BHD,E202),a Hills hemzseg a szójától,az Eukanuba kezéhez vér tapad és a kutyám nem is szereti őket! Ha nem jön be neki az ORIJEN maradunk az ACANÁNÁL!

Vuk
2006-08-18 22:00:00
Nyilván azért szeretne olyan tápot adni amit nem is ismer, mert a többi tápot sem ismeri.

Rege
2006-08-16 22:00:00
Azért mert most Acanát eszik és imádja(a Royalt,Eukanubát,Hillset úgy kellett beleimátkozni) és én is nagyon elégedett vagyok vele,szépen fejlődik tőle! Az ORIJEN "papiron" nagyon jónak tűnik,de természetesen elöbb kérni fogok egy próbacsomagot,hogy ízlik e neki!

frakk
miert? hisz nem is ismered a tápot.A legjobb amit adhatsz kutyadnak a BIOMILL adult mini

Rege
Kedves Tamás! Van e már pontos dátum az ORIJEN forgalomba kerülésével kapcsolatban? Én is ORIJEN szeretnék adni yorkie kutyimnak.

Kulcsár tamás
2006-08-15 22:00:00
Üdvözlünk mindenkit az Orijen fórumon! Várjuk kedves látogatóink termékkel kapcsolatos kérdéseit, észrevételeit és hozzászólásait!

<<  < 68 69 70 71 72 73
BA-icon-small
BIOLOGICALLY APPROPRIATE™
FRISS, HELYI ALAPANYAGOK
NO-icon-small
NINCS BÉRGYÁRTÁS