Orijen

Kutya

Macska

Konyháink

Díjaink

Webáruház

Fórum

Panna
2016-07-23 14:31:46
Sziasztok! Most hallottam nemreg az Orijen taprol, es mivel a mostani tapot szinte nem is eszik a kutyak, konyorognom kell nekik hogy megegyek, gondoltam kiprobalom. Meg is rendeltem egy kisebb Adult tapot, elvileg hetfon itt lesz. Viszont sokan mondtak hogy az atallas nagyon fontos, mert konnyen el ronthatja a kutya a gyomrat. Ebbe van is igazsag mert eddig mi olyan tappal etettuk oket ami 50% burgonyat tartalmaz...azt hiszem ehhez nincs hozzafuzni valom. Na, az lenne a jerdesem hogy hogy csinaljuk az atallast hogy ne rontsam el a kedvuket a tappal? Elore is koszonom a segitseget! :)

ORIJEN
2016-07-22 16:59:03
Kedves Nyerges Orsolya!

6 hónapos korig az ORIJEN Puppy-t javaslom, utána jöhet az ORIJEN Puppy Large. A növekedés 2. szakaszában egy picit jobban oda kell figyelni a táplálásra (elhízás + ásványi anyagok) az ortopédia betegségek miatt.
A kölyök inkább legyen soványabb, az ásványianyag-bevitel pedig mérsékeltebb + semmiképpen NE adjon a kutyusnak kalciumtablettákat. P.

Nyerges Orsolya
2016-07-22 07:37:04
Tisztelt Orijen!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy 8 hetes magyar vizsla kölyök számára melyik táp a legideálisabb? Egy kan kölyökről van szó, így a felnőtt kori súlya meghaladhatja a 26 kg-t. Bizonytalan vagyok, hogy az Orijen Puppy vagy az Orijen Puppy Large Breed lenne számára a legmegfelelőbb. Vagy esetleg lenne alternatíva az Acana tápok között is? Köszönöm előre is. Ny. Orsolya

ORIJEN
2016-07-20 13:54:08
Kedves B. Tímea!

Az ivartalanított macskának kevesebb kalóriára van szüksége, és a húgyutak egészségére is fokozottan kell figyelni.

Az összes ORIJEN kevés szénhidrátot tartalmaz (csökken az elhízás kockázata), továbbá a termék enyhén savas a sok hús miatt, és ez jótékonyan hat a vizelet pH-értékére. P.

B. Tímea
2016-07-19 21:33:16
T. Szakerto!

4 ivartalanitott felnött cicám van,csaladi hazban elnek, ki-bejarós cicák, szóval van elegendö mozgasterük.
Ajanlana nekik valamelyik Orijen szaraz eledelt? Nem láttam ivartalanított macskaknak készült tapot a termekek közt....

Köszönöm a valaszat!

B.T.

ORIJEN
2016-07-13 18:57:47
Kedves Boros Gergő!

A terméket száraz hűvös helyen kell tárolni, mint minden száraztápot. Nem tudom megmondani pontosan azt, hogy a lakásodban hogyan fog a táp viselkedni. De gondolom a \'meleg lakás\' max. 30 C fokos hőmérsékletet jelent, ez pedig nem okozhat problémát (Kuvaitban is lehet kapni az ORIJEN-t)

Ami legnagyobb valószínűséggel megromolhat, a termékben található zsírok. Leginkább a telítetlenek (Omega 3 -6), majd a telítettek (pl. csirkezsír). A romlott zsírok illata jellegzetes (avas). P

Boros Gergő
2016-07-12 20:37:52
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy felbontás után mennyire jellemző a száraz Orijen kutyatáp romlékonysága? Nekünk eléggé meleg a lakásunk, így hűvös helyen nem tudjuk tárolni, de egy műanyag dobozban, lezárva tartjuk. Most a napokban figyeltem fel rá, hogy kissé megváltozott a táp szaga. Pár hete van felbontva.
Hálás lennék ha tudnátok ezzel kapcsolatban tanácsot adni!

Köszönettel,
Gergő

Mònika
2016-07-12 19:15:31
Köszönöm szèpen a segìtsèget :-) A cicàm imàdja az Orijen tàpokat,jutalomfalatokat :-)

Zsanett
2016-07-12 16:03:12
Hivatalosan veszem fel önökkel a kapcsolatot, mellékelni fogom a vérvétel eredményét. Ez már nem fórumra való téma.

ORIJEN
2016-07-12 13:33:59
Kedves Mónika!

A javasolt napi adag gyakorlatilag az ajánlott napi energia- /kalóriabevitelt jelenti. A cicusnak a napi mennyiség 70 gramm = 285 kcal (4060 kcal/kg × 0,07). Ha rendszeresen kap húst is, akkor húsok kalóriatartalmát le kell vonni a 285-ből (és a 70 grammból), és csak annyi száraztápot adni. P.

Mònika
2016-07-12 13:10:00
Kedves Orijen.Van egy 5 hònapos Maine coon kandùr cicàm.Minden nap 2 szer kap husit,Optimanova tàpot kapott...Elkezdtem Orijen 6 halasat,Orijen red-et adni neki keverve.Mert zseretnèk vàltani.Jelenleg 4,7 kg a cicàm.Mennyi tàpot adjak neki naponta,a napi kèt husi mellett?Üdv.Mònika

Juhász Adrienn
2016-07-10 15:34:04
Nagyon szépen köszönöm!
Közben el kezdtem adni neki szombat óta főtt rizst kis főtt répával és főtt kacsamellel,ma már kétszer volt csak széklete és formált, /pár szem régi tápot, amit az előző gazditól kapott, hogy visszaszokjon)viszont a kedve most nem olyan jó,illetve reggel és most délután hányt egy kicsit! Az is lehet hogy elfáradt a két három napi rossz emésztésbe!Étvágya az viszont nagyon jó, keresi az üres tálkájába a kaját!Remélem,rendeződik most már a helyzet!
Köszönöm még egyszer!Juhász Adrienn

ORIJEN
2016-07-10 15:27:53
Kedves Zsanett!

Milyen állásfoglalást vár? P.

ORIJEN
2016-07-10 15:21:42
Kedves Juhász Adrienn!

Nem kell aggódni! Egy kölyök esetében nem szokatlan ha a széklet állaga és rendszeressége változik. Az emésztőrendszer is ebben a korban alakul ki, ezért nem működik tökéletesen, ennek köszönhető, ha a táplálék egy része emésztetlenül távozik. Éppen ezért nem célszerű váltogatni a táplálékot, mert a kialakulóban lévő bélflóra nem tud mihez alkalmazkodni, illetve nem tud olyan mikroorganizmus populáció kifejlődni a bélrendszerben, amely képes megfelelően feldolgozni a táplálékot és ’produkálni’ egészséges székletet. Röviden: a kutyusnak lehetőleg egyféle terméket kell adni hosszabb távon, még ha a kezdeti szakaszban nem lesz változás a székletben.

Allergia: a tápanyag-allergia egy túldiagnosztizált betegség, a kutyák max. 1 %-a lehet érintett. Ez az egy százalék magában foglalja az összes fajta allergiát, tehát a halat, marhát, csirkét, szóját stb. Tehát, annak az esélye, hogy a kutya azonnal csirkefehérjére legyen allergiás, nagyon kicsi! Hazánkban maximum pár ezer kutya lehet VALÓBAN allergiás a csirkefehérjére.

De tisztában vagyok vele, hogy a gazdik biztosra akarnak menni, ezért az alábbiakban felsorolt termékek NEM tartalmaznak csirkét és gabonát + megfelelőek egy kölyök táplálásához: ORIJEN 6 Fish (a bőrproblémák miatt kifejezetten javasolt), ORIJEN Red, ORIJEN Tundra, ACANA Pacifica (bőrprobléma!), vagy ACANA Ranchlands. P.

Zsanett
2016-07-09 18:19:02
Tisztelt Orijen!

Mai napon kaptam meg a cicám vérvizsgálatának eredményét, ami kimutatta, hogy magas a foszfor a vérben. Csak Orijen tápot kap. rnOlvastam a fórumon, hogy másnál is előfordult ilyen. Azzal hirdetik a tápot, hogy tökéletes a macskáknak.

A cicám 5,5 hónapos és már ilyen probléma van.

Kérném az állásfoglalásukat az ügy kapcsán.

Köszönettel:rnZsanett

Juhász Adrienn
2016-07-08 21:45:18
Kedves Orijen!
Vasárnap hoztunk egy Málta selyemszőrű kiskutyit aki most 12-13-hetes! Kicsit kétségbe vagyok esve, mivel Jasera tápot kapott ami csirkés..! Egy hete próbáltunk adni egy Purinát amitől ágy és büdi lett a széklete, majd a Happy dogot, azt nem tudom, hogy mennyit kell wc.nie, azonban 6-7 is megy egy nap, szerintem az egy kicsit így sok!Mondták hogy fokozatosan kell átállni, meg egy fehérje meg ez meg az, most már nem tudom mi a jó! Kérem, segítsen köszönöm!Voltunk orvosnál oltás ügyében és mondtam hogy vakarózik, és három pici sebe is van, úgy látom hogy ez egyenes út az allergia felé!Van e olyan tápjuk ami: csirke, szója és gluténmentes? Komolyan kész káosz van ezen a téren..!Köszönöm szépen!Juhász Adrienn

ORIJEN
2016-06-28 16:54:40
Kedves Oberling Erika!

Rossz tanácsot kapott, amely nagyon régi tévhitre alapoz: a sok fehérjétől gyorsabban nő a kutya, illetve nagyobb lesz, mint lenne. Ez butaság, már az 1990-es évek elején számos vizsgálat cáfolta meg, sajnos még olykor előbukkan. 21-23 % fehérjetartalmú tápot azért gyártanak, mert az alapanyagok olcsóbbak (gabonák, növényi fehérjék), mintha állati összetevők esetében; tehát nem azért léteznek ilyen termékek, mert hasznosak lennének a kutyáknak. Sőt!

Az alacsony fehérje = magas szénhidrát. Ez az ökölszabály az emberi étrendre is igaz. Nagy mennyiségű szénhidrátra a kutyának nincs szüksége, mivel a természetben sem találkozik vele; és ez pontosan így van az ember esetében is.

A nagytestű kutyusoknál két fontos kockázati tényező van a táplálás során: 1). elhízás. 2). bőséges kalcium-és foszforbevitel.

1. az elhízás rengeteg mozgásszervi problémát okoz, egyik fő felelőse a bőséges szénhidrát, és már unalomig ismétlem magam, de ez az ember esetében is igaz. Egy alacsony fehérjés táp min. 50 % szénhidrátot tartalmaz, azaz a kutyus egy olyan tápanyagból eszik a legtöbbet, amelyre nincs is szüksége, a vércukorja is folyamatosan az egekbe lesz. Ha egy étrend fehérjemennyiségét növeljük, akkor automatikusan csökken a szénhidrát, és még az elhízás kockázatát is csökkentjük.

2. Ha az előírtnál több ásványi anyagot kap, akkor bizonyítottan nő az ortopédiai betegségek kialakulásnak kockázata. Ezért nem javasolt pl. a kalciumtabletta.

A kutyusnak a következő ORIJEN termékeket javaslom: ORIJEN Adult, ORIJEN Red, ORIJEN 6 Hal és ORIJEN Tundra. Lehet felváltva, keverve is adni az ebnek, hiszen a többféle fehérje-és zsírforrás a természetes.

Ja és még valami: egy jó minőségű rágcsálótáp (tengeri malac, hörcsög) 16-17 % (!) fehérjét tartalmaz, ebből a szemszögből is szürreális az állatorvos és a tenyésztő javaslata. P.

Oberling Erika
2016-06-27 12:51:33
Kedves Forgalmazó!

Leonbergi 17 hónapos kutyámnak keresek megfelelő tápot. Eddig több fajtát próbáltunk már, de sajnos hamar megunta mindegyiket. Alapból sem egy falánk fajta, csak annyit eszik amennyi kell neki, motiválni sem jutalomfalattal lehet. Az állatorvos és a tenyésztők is azt ajánlották, hogy 21-23% fehérjetartalmúnál ne adjak magasabbat, mert nagytestű, magas a fajtájához képest is.
Ön melyik típust ajánlaná? Van esetleg bemutató/kóstoló minta csomag kérésére lehetőség?

Köszönöm a válaszát.
Oberling Erika

Megyeri István
2016-06-20 13:59:38
Kedves Orijen!

Nem zavaros az, csak az én kutyusomra nem illik. :)

Köszönöm a válaszát.

Üdv.

Megyeri István

ORIJEN
2016-06-20 13:12:18
Kedves Megyeri István!

Igaza van, kicsit zavaros az etetési táblázat. Át fogom nézni.

A javasolt napi mennyiség 100-120 gramm. Elnézést a kellemetlenségért. P.

Megyeri István
2016-06-17 16:47:03
Kedves Orijen!

Már váltottunk mail az ACANA oldalon, amikor tanácsot kértem kölyök táp ügyében.

Az akkor tanácsolatk közül végül az ORIJEN Puppy mellett döntöttem és most váltok.

A feeding guide ugyanakkor nem teljesen egyértelmű a számomra. A kutyus egy beagle és 7 hónapos. Jelenlegi súlya 12 kg. A becsült várható felnőttkori súlya 16 kg.

Naponta hány gramm tápot tanácsol adni neki?

Mozogni van helye, mert kertes házban lakik és minden este sétál is kb 20-25 percet.

Válaszát köszönöm.

Megyeri István
+36-20-458-6637

ORIJEN
2016-06-12 13:28:55
Kedves Korsós Marika!

Én nem adnám a kutyusnak. P.

ORIJEN
2016-06-12 13:27:21
Kedves Gábor!

Szerintem igen, mivel a termékek szénhidráttartalma alacsony, ezért fogyasztások nem dobja meg a vércukorszintjét, ezért kevesebb inzulint kell termelnie a hasnyálmirigyeknek. DE kérem kérdezzenek meg egy állatorvost. P.

ORIJEN
2016-06-12 13:24:32
Kedves Nagy Norbert!

Ha jól értem a kérdését, akkor 23 %-os fehérjetartalmú terméket szeretne. Nekünk nincs ilyen alacsony fehérjés száraztáp.

Miért?

1. a kutya ragadozó, az emésztőrendszerének felépítése jól tükrözi ezt: éles, harapásra (nem rágásra) szolgáló fogak; az állkapocs is csak vertikálisan mozog. A nyálban nem található szénhidrátokat lebontó amiláz enzim (az emberében van). Savas gyomor és rövid emésztőrendszer.

2. Egy 23 % fehérjét tartalmazó étrendben sok a szénhidrát, és ez fordítva is igaz. A kutya természetes étrendje nagyon kevés szénhidrátot tartalmaz.

A Shar-pei kölyöknek az ACANA Pacifica és / vagy az ORIJEN 6 Hal termékeket javaslom: van bennük bőven fehérje, ami nélkülözhetetlen tápanyag egy növekedésben lévő szervezetnek. Továbbá tele vannak DHS és EPS szírsavval (halolaj), melyek gyulladáscsökkentő hatásúak, és jótékonyan hatnak a szőrzetre és a bőrre.

Korsós Marika
2016-06-12 11:54:14
Üdvözlöm! Szeretném megkérdezni, hogy 2015.11.05.-én lejárt SCOTTY száraz kutyaeledelt, \"bárány és rizs\" oda adhatom-e egy 2 éves Német juhász kutyának?

Gabor
2016-06-11 18:01:08
1 eves whippet kutyamat hasnyalmirigy gyulladassal diagnosztizaltak, amire allitolag a kesobbiekben is hajlamos lesz, ezert mindenkepp kimelo tapot kell neki adni. Eddig Orijen 6Fish-t adtunk neki, erdeklodni szeretnek hogy ettol van-e esetleg meginkabb kimelobb tap a kinalatukban, vagy ez tovabbra is megfelelo a kutyusnak. Esetleg az Orijen Red is megelelo lehet?

A valaszukat elore is koszonom szepen!

Nagy Norbert
2016-06-10 21:27:29
Üdvözlöm!

Nagyon jókat hallottam és olvastam a tápokról.
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tápot javasol Orijen vagy Acana márkában. Van egy 5 hónapos Shar-pei kutyám, aki jelenleg Real nature tápot kap. Mi lenne neki a legideálisabb választás, érzékeny kutyáknak és alacsony fehérje (23% körül) tartalommal bír. Nem szeretném, ha később a rosszul választott táp miatt betegség alakulna ki nála.
Előre is köszönöm!
Norbert

ORIJEN
2016-05-24 16:17:08
60-70 gramm.

Boston
2016-05-22 06:04:52
Üdvözlöm! 11hónapos Boston terrier kutyusomnak szeretnék Orijen Red tápot rendelni, érdeklődni szeretnék kb hány gr a javasolt napi adag az 5kg kutyusnak?! Előre is köszönöm

Zsanett
2016-05-17 18:32:49
Köszönöm a választ!
Elkerülte a figyelmem, hogy főzve vannak a húsok. Arra emlékeztem, hogy nyersen vannak fagyaztva. Aujeszky-féle betegség vírusát tartalmazhatja a nyers sertés- ugyanez benne lehet a nem ellenőrzött vadhúsokban is -, ami súlyos betegséget okozhat, a vírusok azonban hőkezelés hatására teljesen elpusztulnak. Így szetintem meg is nyugodhatok :)
Fodor Kinga- Mit egyen a macskám? című táplálkozás szakkönyvet is elolvastam, így nagyon örülök, hogy rá találtam az Önök márkájára, mely minden kitételnek megfelel :)

ORIJEN
2016-05-17 18:18:59
Kedves Zsanett!

Az összetevők listája, amiben szerepel a friss sertéshús, a termék receptje, az alapanyagok feldolgozás előtti mennyiségi sorrendjéről és a minőségükről / állagukról tájékoztatja a vásárlót. Az az alapanyagok lassú főzési folyamaton mennek keresztül, a friss húsok így kerülnek a tápszemcsékbe.
Természetesen az értéklánc minden része szigorúan ellenőrzött, ezért a piacra kerülő termékek biztonságosak.

A sertést és a belsőségeit a macska (és a kutya is) nagyon jól emészti a szakirodalom szerint, és ez a mi tapasztalatunk is: a vörös ORIJEN-t imádják a macskák.

Én nem hallottam, illetve olvastam arról, hogy a sertéshús veszélyes lenne a macskára. Miért veszélyes? P.

Csóh Zsanett
2016-05-17 08:38:12
Üdvözlöm! A cicámnak a legjobbat szeretném természetesen, ami véleményem szerint az Orijen RED. Ami kicsit aggaszt a nyers sertéshús tartalma. :( Ugye a cicáknak tilos nyers sertéshúst adni, mérgező lehet számukra. Emiatt a kérdésem, hogy az eledelben 100%-ig megbízható sertéshús van? Semmi baja nem lehet tőle a cicámnak? Köszönettel: Zsanett

ORIJEN
2016-04-23 07:46:32
Kedves Anna!

Elnézést a késői válaszért!

A halas ORIJEN mellé felesleges halolajat adni. A termék 1,8 % Omega 3 zsírsavat tartalmaz, a mennyiség elég magas. Több Omega 3 nem jelent nagyobb egészséget. P.

Anna
2016-04-19 15:43:50
Kedves Orijen,

A 6 Fish mellé érdemes még lazacolajat adni a kutyának vagy a tápban elegendő telítetlen zsírsav található az egészség megőrzése érdekében? Köszönettel: Anna

ORIJEN
2016-04-07 13:06:52
Kedves Pandi!

A magas hús-és alacsony magnézium- tartalom miatt enyhén savas az ORIJEN; és ez az ideális a macskáknak (vizeletkiválasztó rendszer).

A sok gabonából és kevés húsból készült termékek inkább lúgosak, ezért az ilyen termékekben van ún. vizeletsavanyító vegyület is. P.

Pandi
2016-04-07 07:15:58
Kedves ORIJEN!

Köszönöm válaszát!
Lenne még egy kérdésem Ph 5,5 a foszforsavnak köszönhető?

ORIJEN
2016-04-02 15:28:21
Kedves Zimmbo!

:-)))) ne hallgasson butaságokra! Ha jól tudom minden termékünkben van sárgarépa, lazac pedig számosban. P.

ORIJEN
2016-04-02 15:24:29
Kedves PANDI!

Az Omega 3 zsírsavak hosszú láncú fajtái, amelyek kizárólag tengeri forrásból származnak. Mikroalgák termelik, a halak megeszik az algákat, és így jut tovább a zsírsav a táplálék-láncban.

Van szárazföldi változat is, az ALS rövidítéssel utalunk rá. Kevésbé értékes a tengeri társainál, mivel a kutya szervezete csak kis részben tudja hasznosítani, a macskáé egyáltalán nem.

Sokszor tévesen az angol rövidítést, DHA és EPA, használják. P.

Zimmbo
2016-04-02 11:12:18
Szeretnék érdeklődni, hogy van e olyan tápjuk, amiben nincsen répa és lazac, mert tudomásom szerint ezek hosszútávon sárgára színezik a kutya fehér szőrét. Egyébként kistestű kölyöknek kellene. Köszönöm.

Pandi
2016-04-01 10:22:44
Azt szeretném megkérdezni, hogy az összetevőknél mit jelent a DHS és az EPS?

<<  < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >  >>
BA-icon-small
BIOLOGICALLY APPROPRIATE™
FRISS, HELYI ALAPANYAGOK
NO-icon-small
NINCS BÉRGYÁRTÁS