Orijen

Kutya

Macska

Konyháink

Díjaink

Webáruház

Fórum

Attila
2016-08-24 19:08:01
Tisztelt Orijen!
A Lehel téren vásároltam, nagyon korrekt eladó és felkészültsége is magas színvonalú volt, nagyon részletesen beszélt az Orijenről és még prospektust is keresett nekem.
Üdvözlettel:Attila

Zsuzsa
2016-08-24 15:19:52
Köszönöm a választ!

ORIJEN
2016-08-24 14:50:15
Kedves Adél!

Telefonon mindent megbeszéltünk:-). P.

ORIJEN
2016-08-24 14:48:56
Kedves Attila!

Nem az igazi. Persze tisztában vagyok a realitásokkal. Ha megbízik a kereskedőben, akkor nincs gond. Hol vásárolná, talán tudok segíteni a \"megbízhatósággal\" kapcsolatban. P.

ORIJEN
2016-08-24 14:46:15
Kedves Zsuzsa!

Az ORIJEN Red metabolikus energiatartalma 4060 kcal/ kg. Az ajánlott napi mennyiség kb. 80 gramm, tehát 325 kilokalóriát (4060 × 0,08) javaslunk. Az alutasakos termék energiatartalmát le kell vonni, a kapott eredmény visszaszámolni grammokra (1 gramm ORIJEN Red = cca. 4 kcal), és a grammokat levonni az ajánlott napi mennyiségből. P.rn

Pusztai Adél
2016-08-24 05:04:05
Tisztelt Orijen!

Szeretném megkérdezni, hogy egy 2,5 kg-os, 5 hónapos csivava kölyöknek mennyi a napi adagja az Orijen 6 Fish tápból?Az útmutató szerint 40 gramm, de a kalkulátor alapján 86g. A súlya várhatóan 3 kg körül marad.rnIlletve csirkefehérje allergia(gyanú),fokozott szőrhullás és bűzmirigy probléma(ezzel járó erősebb kutyaszag) esetén ez a legjobb választás az Orijen/Acana termékei közül?rnElőre is köszönöm!

Tisztelettel: Pusztai Adél

Attila
2016-08-23 13:06:16
Tisztelt Orijen!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valamilyen hátránya ha kiímérve veszem a tápot (Red Cat) állatkereskedésnél a tápot? Itt az állagmegörzésre gondolok.
Üdvözlettel:
Attila

Zsuzsa
2016-08-21 18:43:35
Tisztelt Orijen!

4,5 hónapos kandúr kölyökmacskánkat Orijen Red táppal szeretnénk etetni. Érdeklődni szeretnék, hogy mennyi a napi ajánlott mennyiség (2,6 kg a cica) ebből a tápból, ha mellette nedves macskatápot (napi egy alutasakos) is adunk neki?

Köszönettel:
Zsuzsa

Attila
2016-08-19 17:57:06
Köszönöm szépen az információt!rnÜdvözlettel:rnAttila

ORIJEN
2016-08-19 17:04:10
Kedves Attila!

A szőrzet állaga a fehérje mennyiségétől és minőségétől függ (+ néhány ásvány, pl. cink), a macska az elfogyasztott fehérje kb. 30 %-át a szőrzet és a bőr fenntartására fordítja. Ezért érvényes az ökölszabály: magasabb fehérje = jobb szőrzet.

Az ORIJEN 6 Hal előnye leginkább a magasabb Omega 3 zsírsavtartalma (DHS és EPS), ez is hat a szőrre, de leginkább gyulladáscsökkentős hatása jelentős.

A termékek sok húsból készültek, ezért enyhén savasak pH 5, és mérsékelt az ásványianyag-tartalmuk = kisebb esély a kőre. P.

Attila
2016-08-19 07:20:41
Köszönöm a válaszát!
Még az lenne a kérdésem, hogy a nőstény cicánknak száraz a bőre, hogy Ön szerint melyiket lenne érdemes adni neki, hogy a bőre szebb legyen? Általában a halast szokták javasolni vagy mindegy?
Valamint, hogy a húgykövesség miatt a tápnak a ph aránya jó?
Üdvözlettel:
Attila

ORIJEN
2016-08-18 14:09:12
Kedves Attila!

Az ORIJEN Red abban különlegesebb és drágább, hogy vörös húsokból készült. A vörös húst adó állatok tartása és felnevelése sokkal költségesebb, mint pl. a baromfiké, de ez így van a humán élelmiszerek esetében is. Ez volt a prózai ok.

Másrészt, azért gyártunk különféle húsokból készült termékeket, mert a ragadozó macskafélék különféle zsákmányállattal táplálkoztak, más szóval a változatos fehérje-és zsírforrás a természetes. P.

Attila
2016-08-18 06:47:47
Tisztelt Orijen!

Az lenne a kérdésem, hogy az Orijen macskatápok között a red a legdrágább, ez a táp milyen pluszt ad még a másik táppal szemben? Most szeretnénk áttérni a cicáinkkal Orijenre és szeretnénk a legjobbat adni nekik és tájékozódom, hogy melyiket lenne érdemes? Ivartalanított szoba cicákról van szó akik annak ellenére, hogy szobacicák többet mozognak az átlagnál.
Előre is köszönöm a válaszukat!

Üdvözlettel:
Attila

Virág
2016-08-14 07:08:46
Egyeztettem az állatorvosunkkal is, ő sem látja akadályát.
Köszönjük nagyon a segítséget! :)

ORIJEN
2016-08-13 14:53:50
Kedves Virág!

Lehet mind a két terméket egyszerre etetni. A napi ajánlott mennyiség 120 gramm. Az etetési táblázatban szereplő mennyiségek valójában a javasolt napi kalóriák. Az ORIJEN Puppy metabolikus energiatartalma 4080 kcal/kg, azaz naponta 490 kalória (4080 × 0,12) javasolt. Az ORIJEN 6 Hal energiája 3800 kcal/kg, ez cca. 7 %-kal kevesebb, mint az ORIJEN Puppy-é. Ezt célszerű figyelembe venni a grammok meghatározásakor.

A fehérje nem gond a vesének, mesterséges tartósítókat nem tartalmaznak a termékek, a húsokat nagyon jól emészti a kutya. A széklet állagára a termékekben található étrendi rost van jelentős hatással, de sajnos jósolni nem tudok:-). P.

Virág
2016-08-12 09:20:48
Tisztelt Orijen!

Egy 4 hónapos Pembroke Welsh Corgi szukám van,jelenleg 5.5 kg, normál súlyú. Az egyik veséje kiskori gyulladás miatt kisebb,de működését tekintve teljesen rendben van.
A napi tápja kb 2/3-át reggel kapja, a többit az esti tanítás/séta során.

Szeretnénk átállni az \'Orijen Puppy\'-ra a reggeli tápláláshoz és a \'6 Halra\' az esti kisebb adaghoz.

A kérdés az lenne, hogy ilyen fajta keverés lehetséges/megfelelő-e számára, mennyivel könnyítené meg az emésztést vagy lenne támogató hatással a veséjére, illetve szeretném megtudni ennek fényében a pontos adagolásokat (grammban). Eddigi tápjai: Eukanuba puppy és N&D puppy.

Válaszukat előre is köszönöm!

Kinga
2016-08-07 06:20:18
Köszönom!

Panna
2016-08-06 14:43:50
Tisztelt Orijen! Nagyon koszonom, megnezzuk!

ORIJEN
2016-08-06 14:28:51
Kedves Panna!

Törökbálinton van egy Auchan áruház, és az üzletsorán egy Alpha-Zoo áruház. P.

ORIJEN
2016-08-06 14:27:14
Kedves Kinga!

Az etetési táblázatban szereplő értékek csak útmutatásul szolgálnak, azaz a gazdi ne adjon nagyságrendekkel eltérő mennyiségeket. Lehetetlen olyan táblázatot készíteni, ami minden egyes kutyusnak megfelelő, tehát el lehet térni az adagoktól.

A napi adagok valójában a napi javasolt kalória-bevitelt jelentik. Az ORIJEN Puppy metabolikus energiatartalma 4080 kcal/ kg, ez elég magas. Ha jól értem, napi három részletben kap 80 grammot, ami kb. 330 kalóriát (4080 × 0,08) jelent naponta. Szerintem először 5 %-kal lehet emelni a napi adagot, azaz a kalóriát, ha nem elég jöhet a további 5 %, és folyamatos súlyellenőrzés mellett lehet beállítani a megfelelő mennyiséget.

Az ORIJEN termékek esetében jellemző, hogy a kutyák habzsolják, a gazdi túl nagy mennyiséget ad, majd jön a hasmenés, mivel a túl nagy adagot az emésztőrendszer nem képes feldolgozni. Ezért javaslom a fokozatos emelést, persze ha szükséges. P.

Panna
2016-08-05 09:20:05
Tisztelt Orijen! Erdeklodni szeretnek hogy Budaors teruleten lehet e kapni valahol Orijent? Eddig internetrol rendeltunk, de az most nem lehetseges mivel most jottem ra hogy fogyoban van a tap, es vasarnap meg indulunk nyaralni, ahol nem lesz lehetseges venni ilyen tapot. A rendeles meg azert nem jo mert 1-2 munkanap alatt jon meg, tehat a hetvege tabu. Fressnapfban meg tudomasom szerint nem lehet kapni, kisebb allatboltokban meg plane nem. Elore is koszonom a segitseget!

Kinga
2016-08-05 05:19:39
Kedves Szakértő! 4 hónapos, 2,5 kg toy uszkár kutyusom Orijen puppy tápot kap kb. 3 hete. Napi háromszor adjuk neki a 80 grammot. Nem igazán hízik tőle, csontos tapintású (az orvos is ráírja a papírjára, ha megyünk, hogy kissé lesoványodott), látszólag nem elég neki, mer szó szerint - rágás nélkül - falja be az adagokat és éhes marad. Az orvos a legutóbb azt javasolta, hogy adjunk neki többet az előírtnál. A mérések alapján egyébként 2 hét alatt kb. 10 dkg-ot hízott csak. Ugyanakkor napi 4-5-ször van széklete (az normális állagú) és éjjel is 2x kakil. Kérdezem, hogy mi a maximum mennyiség, amennyit ebben az esetben kaphat? Köszönettel: Kinga

Panna
2016-07-27 14:40:18
En sem tudom miert eszik. Viszont nalunk mindennap, tehat benne van a napi rutinban hogy lefekszenek a fube aztan szep lassan elnyammognak par szalat. Viszont most kb 3x tobbet ettek. Csak ez aggaszt...

ORIJEN
2016-07-27 14:34:59
Kedves Panna!

Köszönöm a jó híreket! A fűevés nem jelent problémát, olykor ösztönösen ezt teszik a kutyák. Miért? Hát ez a tudomány nagy kérdése...P.

Panna
2016-07-27 14:32:23
Koszonom a valaszt! Tegnap mar teljesen atalltunk a tapra. Fejlemenyek: a kaki teljesen jo, sot jobb mint ezelott! A kedvuk, etvagyuk is teljesen jo. Viszont amiota ezt kapjak lathatoan tobb fuvet esznek. Ez gondot jelenthet? A tapvaltastol van? Vagy az hogy hirtelen tortent a valtas? Koszonom!

ORIJEN
2016-07-27 14:26:44
Kedves Rázga Kinga!

A csomagoláson található adagolás, 80 gramm, a helyes. A kalkulátorban volt egy kis elgépelés, elnézést! P.

ORIJEN
2016-07-27 14:24:02
Kedves Panna!

Először is, elnézést a késői válaszért, de szabadságon voltam:-)

A fokozatos tápváltás azért javasolt, mert a bélrendszerben élő mikroorganizmusoknak idő kell az átállásra: ha egy kutya hosszabb ideig ugyanazt az étrendet eszi, akkor a bélben élő baktériumok alkalmazkodnak a táplálék összetevőihez. Ha hirtelen jön a váltás, akkor pl. a bélrendszerbe jutó táplálék felszívódása nem lesz tökéletes, és ez lazább székletet eredményez (ugyanez a helyzet, ha túl sokat eszik az állat egy ízletesebb tápból). rnTovábbá vastagbélben élő baktériumoknak is kell idő az átállásra, a bélrendszer e szakaszában ’formálódik’ a széklet. DE nagyon sok kutyus esetében semmilyen problémát nem jelent az átállás.

Burgonya: az ún. ’gabonamentes’ tápok nem jelentenek automatikusan jobb minőségű táplálást. Hiszen sok esetben a gyártók a rengeteg gabonát lecserélik rengeteg burgonyára, a fehérjék és a szénhidrátok mennyisége nem változik, azaz gyakorlatilag ugyanolyan korszerűtlenül táplálkozik a kutyus, pl. sok kukorica = sok burgonya, mivel mindkettő gyors szénhidrát.rnMivel az előző termék 50 % burgonyát tartalmazott, ezért ésszerű volt az óvatosság. Az ORIJEN termékek esetében azonban a ’híg’ székletet leginkább az szokta okozni, hogy a kutya az előírtnál nagyobb adagot is behabzsol, és nagyobb mennyiség egy részét nem képes megemészteni, ami lazább formában távozik.

Rotációs: mivel a kutya ragadozó, a természetes tápláléka sokféle fehérje-és zsírforrást tartalmaz. Magyarán, mivel egy ragadozó sokféle prédát ejt el (+ tojás), ezért erősen javasoljuk a rotációs etetést. Az Ön által felsorolt termékeket bármilyen ekeverési arányban, vagy hetenként felváltva stb. eheti a kutya. A termékek kalóriatartalma nagyjából megegyezik, ezért a napi adagok meghatározása nagyon egyszerű, pl. követni kell az ORIJEN Adult etetési táblázatát. P.rn

Panna
2016-07-26 13:18:21
Sziasztok! Ma ki is probaltuk a tapot, hat imadtak. Pedig ilyet egy tapra mondani nem nagyon szoktam. Szoval azt hiszem elegge bejott nekik. Fele-fele aranuban adtam nekik oda a regi tappal, kaki meg nem volt ugyhogy meg nem tudom hogy fog rajuk hatni. Viszont az egyikojuk kivalogatta egyesevel az Orijen tapot, pedig nagyon jol osszekeveryem, ugyhogy nala nem lesz mas lehetoseg csak hogy egybol adni neki. :) szoval egyelore teljesen meg vagyok elegedve vele. Szerintem a jovoben is ezt fogjuk venni hacsak a kutyaknal nem jelentkezik valami sulyosabb tunet. Azt kerdeznem hogy majd mindenfelekeppen mindegyik fajtabol adnek nekik, es hogy ossze lehet ontenteni az Adult, 6Fish, Red es a Tundra tapot? Vagy hogy kene majd adagolni? Koszonom!

Rázga Kinga
2016-07-26 05:43:03
Tisztelt Orijen! Van egy toy uszkár kölyök kutyám és Orijen tápot adok neki, ugyanúgy, mint a 4 éves idősebb kutyámnak évek óta. Mikor az új kölyöknek néztem az adagolási útmutatót (jelenleg 2,4 kg, 4 hónapos, várható súlya 4-6 kg), és kiszámoltam a szükséges mennyiséget azt tapasztaltam, hogy az orijen.hu oldalon fent lévő napi adag számoló és a táp zacskóján lévő adagolási útmutató szerint jelentős eltérés mutatkozik a napi mennyiségben. A zacskón 80 grammot napi adagot javasol, a számolási útmutató ezzel szemben 52 grammot. Melyik a helyes mennyiség? Köszönettel: Rázga Kinga

Panna
2016-07-23 14:31:46
Sziasztok! Most hallottam nemreg az Orijen taprol, es mivel a mostani tapot szinte nem is eszik a kutyak, konyorognom kell nekik hogy megegyek, gondoltam kiprobalom. Meg is rendeltem egy kisebb Adult tapot, elvileg hetfon itt lesz. Viszont sokan mondtak hogy az atallas nagyon fontos, mert konnyen el ronthatja a kutya a gyomrat. Ebbe van is igazsag mert eddig mi olyan tappal etettuk oket ami 50% burgonyat tartalmaz...azt hiszem ehhez nincs hozzafuzni valom. Na, az lenne a jerdesem hogy hogy csinaljuk az atallast hogy ne rontsam el a kedvuket a tappal? Elore is koszonom a segitseget! :)

ORIJEN
2016-07-22 16:59:03
Kedves Nyerges Orsolya!

6 hónapos korig az ORIJEN Puppy-t javaslom, utána jöhet az ORIJEN Puppy Large. A növekedés 2. szakaszában egy picit jobban oda kell figyelni a táplálásra (elhízás + ásványi anyagok) az ortopédia betegségek miatt.
A kölyök inkább legyen soványabb, az ásványianyag-bevitel pedig mérsékeltebb + semmiképpen NE adjon a kutyusnak kalciumtablettákat. P.

Nyerges Orsolya
2016-07-22 07:37:04
Tisztelt Orijen!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy 8 hetes magyar vizsla kölyök számára melyik táp a legideálisabb? Egy kan kölyökről van szó, így a felnőtt kori súlya meghaladhatja a 26 kg-t. Bizonytalan vagyok, hogy az Orijen Puppy vagy az Orijen Puppy Large Breed lenne számára a legmegfelelőbb. Vagy esetleg lenne alternatíva az Acana tápok között is? Köszönöm előre is. Ny. Orsolya

ORIJEN
2016-07-20 13:54:08
Kedves B. Tímea!

Az ivartalanított macskának kevesebb kalóriára van szüksége, és a húgyutak egészségére is fokozottan kell figyelni.

Az összes ORIJEN kevés szénhidrátot tartalmaz (csökken az elhízás kockázata), továbbá a termék enyhén savas a sok hús miatt, és ez jótékonyan hat a vizelet pH-értékére. P.

B. Tímea
2016-07-19 21:33:16
T. Szakerto!

4 ivartalanitott felnött cicám van,csaladi hazban elnek, ki-bejarós cicák, szóval van elegendö mozgasterük.
Ajanlana nekik valamelyik Orijen szaraz eledelt? Nem láttam ivartalanított macskaknak készült tapot a termekek közt....

Köszönöm a valaszat!

B.T.

ORIJEN
2016-07-13 18:57:47
Kedves Boros Gergő!

A terméket száraz hűvös helyen kell tárolni, mint minden száraztápot. Nem tudom megmondani pontosan azt, hogy a lakásodban hogyan fog a táp viselkedni. De gondolom a \'meleg lakás\' max. 30 C fokos hőmérsékletet jelent, ez pedig nem okozhat problémát (Kuvaitban is lehet kapni az ORIJEN-t)

Ami legnagyobb valószínűséggel megromolhat, a termékben található zsírok. Leginkább a telítetlenek (Omega 3 -6), majd a telítettek (pl. csirkezsír). A romlott zsírok illata jellegzetes (avas). P

Boros Gergő
2016-07-12 20:37:52
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy felbontás után mennyire jellemző a száraz Orijen kutyatáp romlékonysága? Nekünk eléggé meleg a lakásunk, így hűvös helyen nem tudjuk tárolni, de egy műanyag dobozban, lezárva tartjuk. Most a napokban figyeltem fel rá, hogy kissé megváltozott a táp szaga. Pár hete van felbontva.
Hálás lennék ha tudnátok ezzel kapcsolatban tanácsot adni!

Köszönettel,
Gergő

Mònika
2016-07-12 19:15:31
Köszönöm szèpen a segìtsèget :-) A cicàm imàdja az Orijen tàpokat,jutalomfalatokat :-)

Zsanett
2016-07-12 16:03:12
Hivatalosan veszem fel önökkel a kapcsolatot, mellékelni fogom a vérvétel eredményét. Ez már nem fórumra való téma.

ORIJEN
2016-07-12 13:33:59
Kedves Mónika!

A javasolt napi adag gyakorlatilag az ajánlott napi energia- /kalóriabevitelt jelenti. A cicusnak a napi mennyiség 70 gramm = 285 kcal (4060 kcal/kg × 0,07). Ha rendszeresen kap húst is, akkor húsok kalóriatartalmát le kell vonni a 285-ből (és a 70 grammból), és csak annyi száraztápot adni. P.

Mònika
2016-07-12 13:10:00
Kedves Orijen.Van egy 5 hònapos Maine coon kandùr cicàm.Minden nap 2 szer kap husit,Optimanova tàpot kapott...Elkezdtem Orijen 6 halasat,Orijen red-et adni neki keverve.Mert zseretnèk vàltani.Jelenleg 4,7 kg a cicàm.Mennyi tàpot adjak neki naponta,a napi kèt husi mellett?Üdv.Mònika

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >  >>
BA-icon-small
BIOLOGICALLY APPROPRIATE™
FRISS, HELYI ALAPANYAGOK
NO-icon-small
NINCS BÉRGYÁRTÁS